czwartek, 27 grudnia 2012

Podsumowanie vol.1

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku, czas podsumowań, także tych książkowych. Tak więc spięłam się, usiadłam i chwilę pomyślałam nad najlepszymi książkami czytanymi przeze mnie w tym, mijającym już, roku. Ale o tym później.

Na chwilę obecną chciałbym przedstawić Wam, wyselekcjonowane specjalnie na potrzeby Dachówki, najlepsze książki 2012 wg mojej drogiej koleżanki Niki, z którą zarówno doskonale mi się rozmawia jak i kłóci na tematy książkowe (o innych nie wspominając ;)). Choć nie jest skora do napisania recenzji, do swojej prywatnej TOP LISTY podeszła nader poważnie : D

TOP..... NIKI


1. "Miasto zagubionych dusz" Cassandra Clare 
(V tom serii "Dary anioła")
"Cóż... Czemu akurat ta pozycja na pierwszym miejscu? Wybór jest prosty - Cassandra Clare to moja ulubiona autorka i wszystko co publikuje jest genialne. Humor i akcja w tej książce trzyma poziom. Poza tym rozmowy i przeżywanie fabuły wraz z Avią to kolejny olbrzymi plus tej pozycji. "

 

2. "Mechaniczny książę" Cassandra Clare
 (II tom serii "Diabelskie maszyny")
"Jest to druga część trylogii Clare, która rozgrywa się w XIX- wiecznej Anglii. Akcja powieści jest genialna. Bohaterowie, oraz występujące pomiędzy nimi uczucia przyciągają i fascynują. Na pewno jest to dobra lektura."

 

3. "Uniesienie" Lauren Kate
  (IV tom serii "Upadli")
"Jest to ostatnia część serii o Lucy i Danielu. Fascynująca, pełna napięć i namiętności (w delikatnym wydaniu), sprawia, że z przyjemnością czyta się ten romans. Poza tym zakończenie ogromnie mnie zaskoczyło. To ogromny plus sagi Kate.


 

4. "Bezimienna" Hanri Magali
"Historia prosta i niewinna, posiadająca jednak coś, co przyciąga. Ocena i miejsce byłyby niższe, gdyby nie fakt, że autorka jest Polką" 

  5. seria "Jutro" John Marsden
"Książka ta leżała na mojej półce przez rok. Szczerze powiedziawszy spodziewałam się czegoś innego, ale to co dostałam jest lepsze. Seria warta przeczytania, choćby po ty by poczuć smak wojny i docenić atuty pokoju. Mnie osobiści ujęła szczerość i prostota przekazu, która mimo trudnej tematyki jest lekko przedstawiona" (skonfrontuj także opinię z moją recenzją)


6. "Strażnik parku" Błażej Dzikowski
"Ta książka była bardzo dziwna i mocno wryła się w moją pamięć. Autor miał niekonwencjonalny pomysł, który zrealizował poprawnie. Książka dla lubiących dziwne opowieści o interesującej treści. Ostrzegam jednak, że ta książka zostawia stałe uszkodzenie umysłu"

7. seria "Igrzyska śmierci" Suzanne Collins
8. "Namiętność" Lauren Kate (III tom serii "Upadli")
9. "Mroczna łaska" Melissa Marr (V tom serii "Królowa lata")
10. "Felix, Net i Nika oraz świat zero" Rafał Kosik
11. Wezwanie" Kelley Armstrong
12. seria "Nieśmiertelny" Gillian Shields
TOP ... AVIII

COMING SOON

1 komentarz:

  1. Rozumiem jej miłość, co do Clare. Sama też bardzo lubię tę autorkę, aczkolwiek po kontynuacje Darów Anioła nie sięgnęłam jeszcze. Na razie "Miasto upadłych aniołów" stoi u mnie na półce i czeka, aż w końcu po nie sięgnę, a stanie się to wkrótce ;)
    Pozdrawiam,
    Mai
    http://ludzka-sokowirowka.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :D