wtorek, 26 marca 2013

Cytat tygodnia

Jestem wielbicielką wszelkiego typu złotych myśli, cytatów czy całych fragmentów książek, dlatego też od dziś wprowadzam do swojego bloga nowy cykl: "Cytat tygodnia". Chyba nie trudno zgadnąć co będzie w sobie zawierał  :)

„...książki mają duszę, duszę tych, którzy je piszą, tych, którzy je czytają i którzy o nich marzą.” 

("Gra Anioła" C. R. Zafon)

 

Czyli jeden z najciekawszych cytatów o książkach na jaki się kiedykolwiek natknęłam.
W tym momencie mogłabym zacząć swoje pseudofilozoficzne wynurzenia o marności ludzkiego żywota, oraz o pokrzepiającej myśli, iż książki pozostaną namacalnym dowodem naszego istnienia, oraz uczynią nas nieśmiertelnymi, ale oszczędzę wam tego :)

Na zakończenie piosenka, która w żaden sposób nie dotyczy treści tego postu tkwi mi jednak w głowie od dłuższego czasu :)


A wy macie jakieś szczególnie bliskie waszemu sercu złote myśli? Jeśli tak piszcie w komentarzach. Najciekawsze umieszczę za tydzień w kolejnym zestawieniu, wraz z nazwą waszego bloga. A nuż przyda wam się ta mała promocja :D

3 komentarze:

 1. "Im cięższa jest walka tym wspanialsze zwycięstwo" z krótkometrażowego filmu "Cyrk motyli"

  "Dlatego radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń." (1P 1,6)

  ten drugi w sposób szczególny jest mi bliski, zawsze kiedy mam doła, problem to sobie o nim przypominam. Pozdrawiam. Zapraszam do mnie: http://eseelchen.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na dział ;)

  Ja najczęściej zapamiętuję wesołe fragmenty, jednak wczoraj przeczytałam coś takiego: "strach czyni nas egoistami" w książce "jutro 4", od razu zaznaczyłam, bo myśl bardzo trafna ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Ten się tylko może nazwać mądrym, kto co najmniej raz w miesiącu nazwie się durniem" z OPOWIEŚCI FANTASTYCZNYCH Dostojewskiego i "Duch człowieka karmi się nowymi doświadczeniami" z WSZYSTKO ZA ŻYCIE Jona Krakauera. Założyłam sobie specjalny zeszyt do takich książkowych (i nie tylko) mądrości.

  Pozdrawiam,
  bosagory.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za komentarze :D